Szczegóły projektu: Kobiety Kobietom

Przeprowadzenie cyklu warsztatów pielęgnacyjno-wizażowych dla niewidomych i słabowidzących kobiet.

Pełny opis projektu

Zdrowa skóra zaczyna się od właściwej pielęgnacji. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne z użyciem naturalnych ekstraktów pomogą nie tylko o nią właściwie zadbać ale również ochronić a nawet podwyższyć jej zdolność immunologiczną (samoregeneracji) - to nie trudne być piękną !!! Osoby niewidome i słabowidzące są nadal postrzegane w stereotypowy sposób. Według opinii wielu ludzi, nie dbają o swój wygląd zewnętrzny. Same niewidome i słabowidzące Panie natomiast nie wiedzą, jak prawidłowo zadbać o swój wygląd. Ten projekt pomoże to zmienić! Pokaże widzącym, że niewidome i słabowidzące kobiety potrafią wyglądać nie tylko schludnie, ale i pięknie. Niewidome i słabowidzące uczestniczki projektu natomiast poczują się bardziej pewne siebie i swoich walorów poprzez otrzymanie konkretnych wskazówek, jak o siebie zadbać. Projekt ma charakter praktycznych warsztatów podczas których Uczestniczki będą miały możliwość dotknąć, powąchać a przede wszystkim wypróbować na swojej skórze kosmetyki na bazie naturalnych składników. Wszystkie produkty zostaną dobrane indywidualnie do potrzeb każdej z Pań po dokładnej analizie skóry profesjonalnym urządzeniem. Ponadto Panie nauczą się jak świadomie i prawidłowo pielęgnować swoją skórę oraz poznają właściwe techniki codziennej pielęgnacji w warunkach domowych. Dodatkowo zapoznamy Panie z podstawowymi technikami makijażu dla kobiet niewidomych. Warsztaty będą prowadzone przez doradców kosmetycznych, którzy posiadają duże doświadczenie w branży kosmetycznej.

Budżet projektu

Kwota łącznie: 5000zł

20x225zł = 4500zł (kosmetyki do codziennej pielęgnacji dla każdej Uczestniczki programu); 350zł – materiały warsztatowe 150zł – materiały reklamowe Zarówno liczba uczestniczek warsztatów jak i kwoty mogą ulec zmianie w zależności od wysokości otrzymanych ewentualnych środków.

Harmonogram projektu

2 sesje warsztatowe (ok. 2godzinne) max 10 osób w grupie, podczas, których uczestniczki poznają prawidłową pielęgnację twarzy i ciała.

Cel projektu

Dobrze wyglądać to znaczy codziennie, rano i wieczorem, dbać o swoje ciało i skórę. Te minuty, które przeznaczamy dla siebie, powinny stać się rutyną, czasem odpoczynku i przyjemności. Celem projektu jest nauczyć Panie w każdym wieku i w każdej sytuacji jak dbać o swoją kobiecość, jak prawidłowo pielęgnować swoją twarz i ciało, aby podkreślić swoje atuty i ukryć wady, a przez to podnieść poczucie pewności siebie. Chcemy także złamać stereotypowe postrzeganie osób niewidomych i słabowidzących, pokazać społeczeństwu, że są to przede wszystkim KOBIETY, a ich brak wzroku nie ma tu znaczenia.

O autorze

Iwona Rowińska-Miter

Nazywam się Iwona Rowińska-Miter. Z wykształcenia jestem anglistką, z pasji kobietą biznesu i nauczycielem. Razem z mężem prowadzę Studio Zdrowia i Urody Naturalna w Kielcach. Od kilku lat pasjonuję się zdrowym stylem życia, stąd też moje zainteresowanie produktami i kosmetykami na bazie naturalnych składników. Kocham pracę z ludźmi. W grudniu 2016r. razem z koleżanką uczestniczyłyśmy w XIV edycji Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie gdzie miałyśmy okazję prowadzić kącik wizażu. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Wszyscy chętni mogli skorzystać z pielęgnacji SPA na dłonie a Panie bardzo uważnie słuchały jak wykonać ładny makijaż oraz jakich kosmetyków używać na co dzień, aby czuć się dobrze i wyglądać zdrowo. Uczestniczki konferencji stwierdziły, że takie warsztaty byłyby niezwykle interesujące i potrzebne. Stąd też zrodziła się potrzeba tego projektu.

Głosowanie

Liczba głosów: 81

Głosowanie zakończone. Dziękujemy!